Destek & Yardım

Uzaktan Eğitim Sistemi Nedir?

Uzaktan Eğitim Sistemi (e-eğitim), elektronik araç ve gereçler (cd-rom, internet vb.) yardımıyla desteklenmiş eğitim biçimine verilen isimdir. e-Eğitim zaman ve mekandan bağımsız sunulan bir hizmet olduğundan; Kurum yöneticileri, kurum çalışanları, çalışan veya çalışmayan bireysel katılımcılar ve öğrenciler bu hizmetten kolaylıkla yararlanabilir.

Sertifika Nedir?

İstenilen konuda bilgi sahibi olan bireylere yönelik uzmanlaşma sağlayan, iş hayatındaki uygulamalara yönelik, pratik yönü ağır basan, kişisel veya mesleki gelişim eğitimlerine katılım sonunda elde edilen, kişinin ilgili alanda kişisel/mesleki gelişim eğitimi aldığını gösteren belgedir.

Sertifikanın Faydaları Nedir?

Rekabet Avantajı Sağlar: Araştırmalar gösteriyor ki, sertifika sahibi insanlar daha hızlı ve verimli çalışmakta, yönetim konuısunda daha başarılı olmaktalar. Onlarla beraber görev aldıkları kurulular da hedeflerine daha kolay ve çabuk ulaşmakta, böylelikle rakiplerinin önüne geçmekteler. İş Bulma Kolaylığı Sağlar: Sertifikalı personelin daha üstün standartta hizmet vereceği ve işe daha uygun olduğu bilindiği için, şirketler de tercihlerini onlardan yana yapmaktalar. Zamandan Kazanma Şansı Sağlar: Uzun yıllar süren deneyimler sonucu edinilen bilgileri konsantre sertifika programlarında öğrenme fırsatından faydalanarak, önceden yapılmış hataları tekrarlamadan, daha hızlı ve verimli bir başlangıç yapmaya olanak sağlar.

Soyut Akademi Sertifikasının Önemi Nedir?

Soyut Akademi Sertifika Programları'nı benzerlerinden ayıran en önemli özelliği eğitmenlerin iş hayatının önder şirketlerinde çalışan profesyoneller arasından seçilmesidir. Bu sayede katılımcılar teorik bilgilere destek olacak gerçek hayat tecrübelerini edinebilirler. Alınan her eğitim sertifikayla tescil edilmiş olur.

Niçin Sertifika Programlarına Katılmalı?

Sertifika programlarına farklı yaş gruplarındaki kişiler farklı ihtiyaçlarından yola çıkarak katılabilirler. Öğrenciler öncelikle, kendilerini daha iyi tanımak, sonrasında sektörleri ve pozisyonları öğrenerek doğru kariyer hedefleri belirlemek için bu programlara katılmalı. Bu programlar sonrasında iş hayatında başarılı ve mutlu olma ihtimalleri çok yüksek oluyor. Çalışma hayatındaki kişiler de bu programlara katılarak terfi şanslarını artırmanın yanında farklı sektör ve pozisyonlardaki fırsatları görme şansı elde ediyorlar.

Eğitimlere Ne Zaman Başlayabilirim?

Eğitimlere istediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, Eğitim Başvuru Formu'nu doldurmak ve eğitim ücretini bize banka havalesi veya online kredi kartı ödeme sistemi ile ulaştırmak. Sistem işleyişi hakkında detaylı bilgi için Online Eğitim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aynı Anda Kaç Eğitim Alabilirim?

Her eğitimin süresi farklıdır ve bu nedenle birbirinden bağımsız olarak değerlendirilir. Bu nedenle aynı anda istediğiniz kadar eğitim satın alabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir kısıtlamamız mevcut değildir.

Eğitimlerin Belirli Bir Süresi Var mıdır?

Evet, Müşteri Hizmet Sözleşmesi'nde de belirtildiği üzere; satın almış olduğunuz eğitim programının açık kalma ve kaydınızın aktif olma süresi 7 gündür. Bu süre, eğitim programını takip edebilmeniz ve sertifikanızı talep edebilmeniz için yeterli bir süre olup, sürenin sonunda eğitim sayfanız otomatik olarak kullanıma kapatılmaktadır. Ancak, herhangi bir özür bildiren kursiyerlerimize 7 gün ek süre verilir. Bu konu hakkındaki detaylı bilgiyi kişisel eğitim sayfanızda bulabilirsiniz.

Alacağım Sertifikanın Geçerliliği Nedir?

Soyut Akademi bir uzaktan eğitim kurumudur ve diğer eğitim kurumlarından tek farkı eğitimlerini online olarak, elektronik ortamdan vermesidir. Benzerimiz olan diğer kurumlardan alacağınız sertifika ne kadar geçerli ise sistemimizden alacağınız sertifika da o kadar geçerlidir. Sistemimizden alacağınız sertifikalar, kurumumuzun kendi sertifikasıdır ve uluslararası düzeyde tüm ülkelerde geçerlidir.


Soyut Akademi'den alacağınız sertifika adınıza özel olarak düzenlenir ve numaralandırılıp kayıt altına alınır. Dilerseniz siz veya sertifikanızı sunduğunuz işveren Sertifikasyon sayfamızdan bu sertifika ile ilgili sorgulama yapabilir. Böylelikle bu eğitimi aldığınızın ispatı, hem sistemimiz hem de alacağınız sertifika sayesinde sağlanmış olur.


Ayrıca, Soyut Akademi, Türkiye'nin ilk uluslararası akreditasyona sahip online eğitim kurumlarından biri olup, tüm eğitimlerimiz ve sertifikalarımız (aksi belirtilmediği sürece) uluslararası düzeyde onaylanarak akredite edilmektedir. Uluslararası akreditasyon belgesi ve denetleme işlemleri, European Association for Higher Education & Accreditation (Avrupa Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu - EAHEA) tarafından yürütülmektedir. Detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilir veya Resmi Akreditasyon Belgesi'ni görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz. Soyut Akademi aynı zamanda American Association for Higher Education & Accreditation (Amerikan Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu - AAHEA) resmi ve kayıtlı üyesidir. Detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilir veya Resmi Üyelik Belgesi'ni görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Alacağım Sertifikanın Resmi Niteliği Nedir?

Akademimizden satın alınan eğitimler sonrasında verilen belgeler (sertifika veya katılım belgesi), kurumumuzun kendi belgesidir, katılım belgesi niteliğindedir ve yalnızca ilgili eğitime katılarak tamamlandığını belgelemek amacıyla verilmektedir. Verilen belgelerde benzersiz bir seri numarası ve belgenin teslim tarihi bulunmakta olup, ilgili seri numarası ile belgenin geçerliliği web sitemizden herkese açık olarak sorgulanabilmektedir. Akademimizden alınan bu belgeler, Diploma, İşyeri Açma Belgesi, Resmi Sınavlar Öncesi Yeterlilik Belgesi, Çıraklık-Kalfalık-Ustalık Belgesi, Usta Öğreticilik Belgesi veya benzeri resmi belgelerin yerine geçmez ve bu amaçlarla kullanılamaz. Aynı zamanda katılımcılarımız, eğitim sonrasında alacağı belgeyle herhangi bir resmi ünvana da kavuşamaz ve sadece bu belgeleri ibraz ederek herhangi bir kurum veya kuruluşta eğitim veremez. Bu türde belgelere sahip olmak için resmi kurumlar tarafından verilen eğitimlere katılmanız gerektiğini lütfen unutmayınız.

Türkiye Dışından Eğitimlere Katılabilir miyim?

Dünyanın hangi bölgesinde olursanız olun, bilgisayar ve internet bağlantısı olan her yerden zamandan ve mekandan bağımsız olarak eğitimlerimize katılabilir, sertifika talebinde bulunabilirsiniz. Ancak, yurt dışından talep edilen sertifikalar yalnızca e-posta ile gönderilebilmektedir. Alternatif bir yöntem olarak, yurt içinde bir kargo adresi de belirtebilirsiniz.

Örnek Sertifikanız Var mı?

Türkçe örnek sertifikamızı görüntülemek için buraya, İngilizce örnek sertifikamızı görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yurtdışı Akreditasyon Belgeniz Var mı?

Soyut Akademi, Türkiye'nin ilk uluslararası akreditasyona sahip online eğitim kurumlarından biri olup, tüm eğitimlerimiz ve sertifikalarımız (aksi belirtilmediği sürece) uluslararası düzeyde onaylanarak akredite edilmektedir. Uluslararası akreditasyon belgesi ve denetleme işlemleri, European Association for Higher Education & Accreditation (Avrupa Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu - EAHEA) tarafından yürütülmektedir. Detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilir veya Resmi Akreditasyon Belgesi'ni görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz. Soyut Akademi aynı zamanda American Association for Higher Education & Accreditation (Amerikan Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu - AAHEA) resmi ve kayıtlı üyesidir. Detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilir veya Resmi Üyelik Belgesi'ni görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Eğitimlerin Sonunda Sınav/Test Yapıyor musunuz?

Soyut Akademi tarafından verilen eğitimlerin sonunda herhangi bir zorunlu sınav veya test uygulaması bulunmamaktadır. Sertifikanızı alabilmek için eğitime katılmış ve tamamlamış olmanız yeterlidir. Sınav uygulamasının olmamasının nedeni; internet üzerinden yapılan sınav ve testlerin güvenliğinin sağlanamaması ve takibinin objektif olarak yapılamamasıdır.

Sertifikalarınız Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı mı?

Akademimizden satın alınan eğitimler sonrasında verilen belgeler (sertifika veya katılım belgesi), kurumumuzun kendi belgesidir, katılım belgesi niteliğindedir ve yalnızca ilgili eğitime katılarak tamamlandığını belgelemek amacıyla verilmektedir. Türkçe sertifikalarımız kendi kurumumuz tarafından onaylıdır. İngilizce sertifikalarımız ise EAHEA tarafından onaylı olup, uluslararası geçerliliğe sahiptir; ancak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı değildir. Aldığınız sertifikaları tüm özel sektör kuruluşlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Akademimizden alınan belgeler, Diploma, İşyeri Açma Belgesi, Resmi Sınavlar Öncesi Yeterlilik Belgesi veya benzeri resmi belgelerin yerine geçmez ve bu amaçlarla kullanılamaz. Aynı zamanda bu belgelerle herhangi bir resmi ünvana kavuşamayacağınızı da lütfen dikkate alınız.

Eğitimlerim sırasında sorun yaşarsam ne yapmam gerekli?

Eğitimleriniz sırasında sorun yaşamanız halinde, bu sorunu niteliğine göre Eğitim Danışmanınıza veya Teknik Destek Personeline bildirmeniz yeterlidir. Sorununuz, derhal çözülecektir. Bununla ilgili detaylı bilgiyi kişisel sayfanızda bulabilirsiniz.

Almak istediğim eğitim sizde yok, yardım edebilir misiniz?

Soyut Akademi'de verilen eğitimlerin bir kısmı, siz değerli katılımcılarımızın yönlendirmeleri sonucunda hazırlanmıştır. Almak istediğiniz eğitim ile ilgili bilgileri İletişim sayfamız aracılığıyla bize gönderirseniz, size yardım etmekten mutluluk duyarız.

Firmamıza kurumsal eğitim almak için ne yapmalıyız?

Soyut Akademi tarafından Türkiye genelinde 10-1500 arasında personel sayısına sahip birçok kurumsal firmaya toplu eğitimler verilmiş olup, size özel kurumsal eğitim fiyat talepleri için İletişim sayfamızı kullanabilir veya Müşteri Hizmetlerimizi 0850 840 83 40 arayabilirsiniz.